Általánosan elmondható, hogy az emberek többsége sajnos csak nagyon kevés folyadékot iszik naponta az általában javasolt napi 2-3 liter víz helyett, pedig egy kis odafigyeléssel nagyon sokat tehetünk szervezetünk, köztük a veséink egészségének megőrzéséért. Az alábbi írásunkkal szeretnénk felhívni a figyelmet a víz fogyasztás fontosságára, na de miért is?
Hátfájás, derékfájás, nyaki panaszok – aki ülőmunkát végez, gyakran tapasztalja ezeket a kellemetlen tüneteket. Ha pedig az ülőmunkához még mozgásszegény életmód is társul, akkor annak hosszú távon akár komoly következményei is lehetnek… Ne vedd félvállról a tested jelzéseit, mutatjuk, mit tehetsz az egészségedért!
Előfordulhat, hogy a Te tüneteid hátterében is ez áll, hiszen a legújabb kutatások szerint Magyarországon a pajzsmirigy betegségei már népbetegségnek számítanak. Az adatok szerint a lakosságot vizsgálva az alulműködés 4,4% , a túlműködés 1,4%-ban fordul elő.
A beszédfejlődés elképesztően sok területre hatással van, ezért ha gyermekednél lemaradást tapasztalsz, érdemes szakemberhez fordulni.
Biztosan Te is láttad már a színes szalagokat a sportolókon – ezeket nevezzük kineziológiai tapasznak. Miért viselik? Milyen hatással vannak az izmokra? Hogyan érdemes használni ezeket? Most igyekszünk minden kérdésre válaszolni, ami a kineziológiai tapasszal kapcsolatban felmerülhet!
Sokan nem tudják, hogy az ételintolerancia keseríti meg a napjaikat, talán Te is köztük lehetsz. Ennek az az oka, hogy a hasfájást és a puffadást társítják leggyakrabban ehhez az állapothoz, miközben jó néhány egyéb panasz is előfordulhat.
Ne hanyagold el, mert komoly következményekkel járhat! Egy korábbi kutatás szerint hazánkban évente átlagosan egy tubus fogkrém és fél fogkefe jut egy főre. Ez nyilván borzasztóan kevés, ha azt nézzük, hogy 2-3 havonta fogkefét kellene cserélnünk és alkalmanként 2-4 percig kellene fogat mosnunk.
A zsibbadó és folyton hideg végtagokon kívül még jó néhány panasz utalhat a nem megfelelő vérkeringésre. Méghozzá csupa olyan, ami fölött hajlamos lehetsz szemet hunyni, mert nem tűnnek súlyosnak. Pedig általában ezekből alakulnak ki később a komolyabb problémák…
Mindannyian találkoztunk már azokkal a weboldalakkal, ahol egy-egy tünetünkre rákeresve komplett „diagnosztikát” kapunk a tünetünk okával kapcsolatban.
Az elmúlt hónapokban szakemberek sokaságával dolgoztunk azon, hogy letisztult, informatív és elegáns honlapunk legyen! Fontos volt számunkra, hogy olyan weboldalunk legyen, amelyen minden kedves páciensünk és látogatónk könnyedén eligazodik, választ találva a kérdéseire.